عنوان دوره

طول دوره (ساعت)

 

فتوشاپ مقدماتی

30

 

فتوشاپ پیشرفته

45

آموزش فتوشاپ مقدماتی: این دوره ویژه افرادی است که در نظر دارند فتوشاپ را در حد کاربردهای شخصی، عمومی یا دانشجویی فرا گیرند.

 آموزش فتوشاپ حرفه ای (ویژه مشاغل):  این دوره ویژه افرادی است که در نظر دارند فتوشاپ را برای امور حرفه ای و کاری، در حرفه و مشاغل گوناگون (معماری، طراحی و چاپ، عکاسی، طراحی وب و... ) فرا گیرند.

رشته تحصیلی مرتبط: معماری/گرافیک/ کلیه علاقمندان به آموزش این نرم افزار

* ضرورت تشکیل دوره :

هنگامیکه در سال ١٩٨٧، نخستین بار نرم افزاری با نام Display برای سیستم عامل مکینتاش تولید شد، کمتر کسی تصور می کرد که در سالیان آینده این برنامه بتواند جایگاه نخست صنعت گرافیک دنیا را به خود اختصاص دهد. با این وجود، با ارائه نسخه 2.0 فتوشاپ در سال ٢٠٠٢ برای ویندوز، آوازه این محصول در سرتاسر جهان پیچید. گذر سالیان طولانی، به سازندگان فتوشاپ این امکان را داد تا با بهبود عملکرد، افزایش ابزارها و همچنین رفع مشکلات نسخه های جدیدی از آن را ارائه کنند. در این میان، Adobe Photoshop CS5 با تغییرات خاص نرم افزاری و همچنین افزایش ابزارها و عملکردها به کاربران امکان می دهد تا براحتی و مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا بتوانند به ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی بپردازند.

در این میان، ابزارهای این نرم افزار گرافیکی به شما امکان می دهند تا به سادگی به ایجاد و ویرایش تصاویر گرافیکی مورد نیاز خود پرداخته و پالت های آن، امکانات بی شمار دیگری را در اختیار شما قرار می دهند. مسلماً در خصوص کارایی های این نرم افزار قدرتمند پس از فراگیری کامل کلیه مباحث سه دوره مقدماتی، متوسط و پیشرفته بهتر می توان قضاوت کرد که چرا این نرم افزار، پرکاربردترین ابزار گرافیکی در سطح جهان است.

 

* این کلاس ها برای گروه های زیر کاربرد خواهد داشت :

فتوشاپ ابزاری است برای همه کسانی که در کامپیوتر با گرافیک ثابت (و حتی متحرک) سرو کار دارند. گرافیست ها، ناشرین کتب و مجلات، چاپخانه ها، شرکت های تبلیعاتی، طراحان سایت، عکاس ها، نقاشان هنری طراحان نرم افزارها، انیمیشن سازها، طراحی پوستر، طراحی کارت ویزیت، طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی صفحات وب، طراحی بنر و.... به فتوشاپ احتیاج دارند.

 

 

* اهداف برگزاری دوره :

هدف از برگزاری این دوره ارائه ابزارهایی است که کاربران با کمک آنها بتوانند سریعتر، راحت تر و با کیفیت تر آثار گرافیکی خویش را خلق نمایند.

* زمینه اشتغالزایی دوره :

فتوشاپ بعنوان یک کارگاه اشتغال زایی می تواند نقش بسیار مهمی را در کسب درآمد ایفا کرده و حتی در بسیاری از مواقع، آشنایی با نحوه کار آن می تواند از بسیاری از هزینه ها جلوگیری کند.

کاربرد در معماری، عکاسی، امور طراحی و چاپ، طراحی وب سایت