عنوان دوره

طول دوره (ساعت)

 

3Dmax مقدماتی

40

 

3Dmax پیشرفته

40

 

رشته تحصیلی مرتبط: مهندسی عمران و شهرسازی/ معماری / گرافیک

* ضرورت تشکیل دوره :

می توان نرم افزار 3Dmax را  معروفترین و قویترین برنامه های خلق تصاویر ۳ بعدی در زمینه معماری و انیمیشن سازی دانست  .

 دانشجویانی که قصد شرکت در این دوره را دارند می بایست از قوه تخیل مناسبی برخوردار بوده تا بتوانند آنچه را در ذهن پرورانده با کمک ابزارهای توانمند این نرم افزار در دنیای مجازی خلق نمایند.

 

این دوره از کلاس ها برای یادگیری عمیق و حرفه ای محیط و عملکرد نرم افزار 3Dmax تنظیم و تدوین گردیده لذا طبیعتا در پایان دوره هنرجو به تمام بخش هایی مثل داشتن دید هنرمندانه برای خلق بهترین کمپوزیسیون و کادر بندی و زاویه دید و رعایت تناسبات و یادگیری نکات زیبایی شناسانه و تحریک قدرت تجسم و فهم سه بعدی و همچنین  آشنای با سخت افزار های مختلف سه بعدی و درک عملکرد و کانسپت و مبانی تکنیکال نرم افزار ، مدیریت پروژه ، ایجاد تعامل بین 3Dmax و نرم افزار های کاربردی دیگر مثل Autocad ، تسلط به تکنینک های متنوع مادلینگ ، تحلیل ساختار مدل و انتخاب بهترین تکنیک مدلسازی برای ساخت احجام پیچیده ، آنالیز نور و درک مفهوم فیزیکی نور در دنیای واقع و انتخاب بهترین تکنیک نور پردازی به شکلی کاملا حرفه ای و کارآمد ، شناخت مواد ، بافت و متریال دهی دقیق و طبیعی و توانایی تحلیل جز به جر عناصر تشکیل دهنده یک متریال ، درک فرآیند انیمیشن و در نهایت تنظیم نمودن صحیح و بهینه موتور رندر برای تهیه نمودن رندری با کیفیت در کمترین زمان ممکنه با توجه به نیاز فایل موجود و همچنین ایجاد درک از فرآیند پردازش کامپیوتر برای رندرینگ جهت خلق آثاری فاخر ، و بسیاری مطالب دیگر مسلط خواهد شد . به واقع بعد از اتمام این دوره هنرجو به تمام آنچه برای اجرای یک پروژه معماری ، صنعتی ، گرافیکی و یا عمرانی شهرسازی تبلیغاتی و.... در محیط 3Dmax نیاز است دست پیدا خواهد کرد .

 

* این کلاس ها برای گروه های زیر کاربرد خواهد داشت :

کلیه مهندسین و دانشجویان معمار و تمامی علاقمندان به معماری - دانشجویان و طراحان صنعتی- گرافیست ها و دانشجویان گرافیک - دانشجویان و مهندسین عمران و شهرسازی - دوستداران پویا نمایی و انیمیشن و تمامی علاقمندان به هنرهای دیجیتالی و سه بعدی .

 

* اهداف برگزاری دوره :

هدف در این دوره از کلاس ها انتقال مفاهیم کلیدی و بنیادی از بخش های پر اهمیت و مختلف 3Dmax به صورت جامع ، سریع ، دقیق ، و کاربردی می باشد تا زمان هنرجویان گرامی به صورت کاملا هدفمند صرف قسمت های کلیدی و پر استفاده نرم افزار گردد

* زمینه اشتغالزایی دوره :

‏ پس از گذراندن این دوره دانشجویان توانایی خلق انواع اجسام ۳ بعدی ، به حرکت در آوردن این اجسام و ساختار کلی انیمیشن سازی و توانایی ورود نقشه های ساخته شده ۲ بعدی به این نرم افزار و تبدیل آنها به حالت ۳ بعدی را دارا می باشند .

این نرم افزار به طور گسترده ای در معماری ساختمان، طراحی صنعتی، ساخت بازی های کامپیوتری و پیش پردازش جلوه های ویژه استفاده می شود و بزرگترین قابلیتش امکانات خوب مدل سازی می باشد.